| |
Zdravniški forum
> Dermatologija |
| vprašanje: vnetje kože |
| avtor: Niki |
datum: 14.10.2003 08:46 |
Pozdravljeni!
Pišem Vam v imenu svojega moža.
Star je 22 let in ima zelo občutljivo kožo. Pred približno 14 dnevi se mu je na predelu dimelj močno vnela koža. Najprej so se pojavile bele pikice, ki so ga močno srbele in pekle, nato pa se je koža začela luščiti. Oluščil se je predel cca 10 cm. Tušira se tudi do 3x na dan ? brez gelov ali kakšnih preparatov.
Po 14 dnevih se stanje ne izboljšuje ? koža se je čisto olupila (mesto je živo rdeče, ga močno srbi in peče) in sedaj se vnetje širi na moda. Včeraj je iste bele pikice opazil še na drugi strani dimelj. Naj še omenim, da je obisk zdravnika res zadnja možnost, saj ga ne uspem prepričati, da bi odšel h specialistu.
Prosim Vas za nasvet kaj narediti, saj stanje postaja nevzdržno.
Hvala za nasvet in lep pozdrav!
|
|
|
| | | odgovor: vnetje kože |
| avtor: asist. dr. Aleksandar GodiĂŚ, dr. med. |
datum: 17.10.2003 12:47 |
Lahko da gre za glivični infekt, kar je za pričakovati na takšni lokaciji. Potreben bo mikološki pregled in zdravljenje.
AG |
|
|

|